.:From Hell:. Sitemize Hoşgeldiniz!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Maç Yayınları Hakkında (kaliteli yayin)

Maç Yayınları Hakkında (kaliteli yayin) Empty Maç Yayınları Hakkında (kaliteli yayin)

Mesaj  Admin C.tesi Şub. 02, 2008 6:00 am

Maç yayınları bu tarihten itibaren 206 KBps ile yapılacaktır.
Bilgilerinize...
1-
Yayınları kesintisiz izleyebilmeniz için media player arabellek süresini 30 sn. yapınız...!
Media Player > Araçlar > Seçenekler > Performans > Ara belleğe 30 saniyelik içeriği al şeklinde yapabilirsiniz.

2-
Arkadaşlar tahmın ediyorum forumun 100de 65 70 i bu yöntemi bilmiyodur ve yardım etmek istedim

Xp internet hızını 100 de 20 kendıne saklıyor bunun hepsini kendinize ayarlamanız ıcın aşşagıdakı uygulamaları yapın maç yayınada etkisi oluyor gözlemlerime göre.

Aynen uygulayın:
1-)Başlat menüsü---> Çalıştır komutunu açın ve gpedit.msc yazin karşınıza
Grup İlkesi Menüsü Gelecek
2-)Buradan Bİlgisayar Yapılandırması Başlığı altındaki Yönetim Yapılandırması
Klasörüne Tıklıyoruz.Buradan da Ağ bölümüne giriyoruz
3-) Ağ bölümündeki Qos Paket Zamanlayıcısı klasörüne tıkladığımızda Sağ
Tarafta Açılan bölümden "Ayrılabilir BantGenişliğini Sınırla" nın üzerine tıklıyoruz.
4-)Sizlere Yapılandırılmadğıdı seçili olarak gelecek Fakat asıl olayımız Hemen
üstteki Açıkla Sekmesinde Bakıyoruz oda ne Olayı bİde Güzel Güzel Yazmış
"Bunun Anlamı Xp sizin batngenişliğinizden Otomatik olarak %20Çalmış !!
biz şimde ne yapıcaz Yeniden Ayar Sekmesine Gelip ""Etkin"" Seçeneğini tıklıyoruz .
BantGenişiliği Sınırı Değerini %20 değil 0 yapıyoruz
Böylece Xp Kendi Kafasına Göre %20 bantgenişliğinizi sınırlandıramamış oluyor.
Bu İnce ayar XP Pro,2000 de işe yarıyor.

İyi seyirler :wink:

3-
Maç yayını verilen program hariç tüm programlarınızı kapatınız. Internetinizi paylaşımlı kullanıyorsanız paylaşımı kapatınız ve sadece siz kullanınız.

4-
Seçilen bu KBps ayarı 1024KB yani 1Mbit internet bağlantıs içindir. Daha düşük bağlantılar takılmaya sebeb olacaktır.

5-
Yayına maç saatinden 15 dk. önce bağlanınız. Zira bazı arkadaşlar neden maç başlayınca kesilmeler oluyor gibisinden yakınıyorlar yayın yaklaşık yayını açtıktan sonra 10 dakikada kesintisiz hale gelmektedir. Yayını açtığınıza kısa süreli kesilmeler olabilir asla yayını kapatıp tekrar başlatmayınız ve normale dönmesini bekleyiniz. Aksi taktirde tekrar başa döneceksiniz ve kesilmeler sürekli olacaktır ve bu olay tüm yayını etkilemektedir.

Bu hususlara uyacağınız ve ayarları yapacağınız için şimdiden teşekkürler.
İyi eğlenceler keyifli seyirler...

Admin
Admin

https://fromhell.forumdizini.com